Blog

Systemy wypoczywania na Stanfordzie

Listopad 7, 2012, 0:07

Hej,

 

Dziś chciałbym się podzielić z Wami ciekawym doświadczeniem. Na uczelni można zauważyć, studentów, którzy śpią w różnych miejscach. Zastanawiałem się co jest z nimi? Przychodzą na uczelnię i śpią? Czy oni tak imprezują po nocach? Nic z tych rzeczy. Po rozmowie ze studentami, na temat ile mają zajęć i kiedy okazało się że pracują na uczelni praktycznie całymi dniami zapytałem się kiedy śpią i jak to jest możliwe. Okazała się, że mają swoje systemy. Polegają one na odpowiednim ułożeniu sobie doby, a tak naprawdę drzemek podczas całej doby. Oni po prostu pracują całymi dniami, śpiąc łącznie po 3-4 godziny na dobę wykorzystując właśnie systemy. Sam nie wiem co o tym myśleć, natomiast doświadczenie ciekawe. To jest bardzo popularne tutaj. Everyman jest najpopularniejszy.

źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep

Wolny czas w Kalifornii

Listopad 4, 2012, 23:55

Witajcie,

dzisiaj trochę inaczej. Zacytuję kawałem bloga innego uczestnika mojej grupy. Przy okazji bardzo sympatycznego człowieka z Wrocławia. Zapraszam do przeczytania tego co myśli dr inż. Maciej Nikodem z Politechniki Wrocławskiej.

„Zanim jeszcze przyjechałem na Stanford usłyszałem opinię od osoby z Uniwersytetu Wrocławskiego, że gdyby kazać studentom w Polsce przeczytać tyle stron w ciągu semestru, ile tu każe się czytać na 3 różne zajęcia w jednym tygodniu, to poszliby na skargę do dziekana. Muszę przyznać, że w chwili obecnej  przypuszczenie to nie wydaje mi się być zbytnio przesadzone.”

Do reszty zapraszam tutaj.

Projekty na Stanford University

Listopad 3, 2012, 23:13

Witam,

Na samym początku przepraszam za milczenie, ale w młynek w który zostaliśmy wrzuceni nie chciał mnie wypuścić przez ostatnie 2 tygodnie.

Przez ten czas pracowaliśmy BARDZO BARDZO intensywnie.

W chwili obecnej, podczas zajęć pracujemy nad 4 projektami. Jesteśmy podzieleni na różne grupy w różnych projektach.

 

Wiecej »

+ 48 603-959-328
realizacja 7pixel.pl